Dziennik Gazeta Prawana logo

Co robił esbek prowadzący Kwaśniewskiego

6 kwietnia 2009, 13:22
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Co robił esbek prowadzący Kwaśniewskiego
Inne
Oficer SB, który prowadził Aleksandra Kwaśniewskiego, pracował później w firmie Aleksandra Gudzowatego. "Rzeczpospolita" ustaliła, że został zatrudniony w banku, który kontrolował jeden z najbogatszych Polaków, kilka miesięcy po zakończeniu procesu lustracyjnego byłego prezydenta.

kontrolowanym wówczas przez Gudzowatego został zatrudniony były kapitan SB Zygmunt Wytrwał - napisała "Rzeczpospolita".

>>> Szef IPN: Kwaśniewski był agentem

Właśnie pod takim pseudonimem SB zarejestrowało Aleksandra Kwaśniewskiego. Jednak podczas odbywającego się w 2000 roku procesu lustracyjnego głowy państwa Wytrwał zeznał, że wśród agentów, których prowadził, nie było Kwaśniewskiego.

>>> SLD: szef IPN jest psychicznie chory

Rozmówcy "Rz" podkreślają, że kilka miesięcy później jeden ze współpracowników Kwaśniewskiego miał rekomendować byłego kapitana SB do pracy w imperium Gudzowatego.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj