Oddanie głosu na PiS zadeklarowało 39 proc. wyborców, a na PO - 38 proc. - wynika z sondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej".

Reklama

>>> Tajemniczy sondaż PiS zelektryzował partię

Według "GW", dobry wynik na Mazowszu (bez Warszawy) PiS zawdzięcza "mocnej liście" - za liderem Adamem Bielanem są: znany rolnikom Gabriel Janowski, europoseł Zbigniew Kuźmiuk, były minister skarbu Wojciech Jasiński. PO przeciwstawia im słabo rozpoznawalnego wojewodę mazowieckiego Jacka Kozłowskiego i posłankę Jolantę Hibner.

Z kolei z badania GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej" wynika, że choć kandydaci PO wygrywają we wszystkich okręgach, to w wielu miejscach PiS poprawia swój wynik i depcze Platformie "po piętach".

Na początku maja prognozy wskazywały, że w Krakowie PO ma nad PiS 10 pkt. proc. przewagi, teraz różnica ta zmalała do 1 pkt. proc. Podobnie jest w okręgu rzeszowskim, gdzie przewaga PO zmalała z 8 pkt. proc. do 1.

>>> Donald Tusk może rządzić samodzielnie

Platforma umocniła swoją przewagę nad PiS w okręgu stołecznym. W Warszawie dla partii Jarosława Kaczyńskiego od początku maja poparcie stopniało o 7 pkt. proc.