Reklama

Rzecznik PiS Adam Hofman przekonuje, że materiał nie był obiektywny, a sposób jego przygotowania wskazuje, że celem autorów było przedstawienie Jarosława Kaczyńskiego jako człowieka agresywnego, nieodpowiedzialnego i szkodzącego Polsce. "Sposób przycinania wypowiedzi doprowadził do tego, że widz odnosi wrażenie, że prezes PiS jest osobą nie mówiącą prawdy, agresywną i nie potrafiącą prawidłowo formułować swoich poglądów" - napisał w skardze Adam Hofman, a jego słowa przytacza Polskie Radio.

Wytknął także autorom programu, a w szczególności Tomaszowi Sekielskiemu, że skupiając się na analizie mimiki i sposobu gestykulacji prezesa PiS, wykorzystując zdjęcia podkreślające niski wzrost i charakterystyczny sposób chodzenia, chcieli ośmieszyć Jarosława Kaczyńskiego jako człowieka, a nie polityka.

Hofman podkreślił także, że w programie czas dwóch lat rządów PiS przedstawiono jako nieustanną kłótnię między prezesem partii a szefami ugrupowań koalicyjnych - Romanem Giertychem i Andrzejem Lepperem. A tymczasem - jak twierdzi Hofman - był to pod względem ekonomicznym najlepszy okres w dziejach III RP.