Sejmowa Komisja Ustawodawcza w głosowaniu zarekomendowała Sejmowi odrzucenie obu projektów uchwał - zaproponowanego przez SLD i PiS - w sprawie katastrofy smoleńskiej. Wnioskowali o to przedstawiciele PO.

Reklama

Rzecznik PiS Adam Hofman mówił podczas konferencji prasowej po zakończeniu posiedzenia komisji, że "PO i premier Donald Tusk przyznali dziś, że zgadzają się z raportem MAK".

"To, co się dzisiaj stało to jest kolejny pokaz siły PO - mówiła Beata Kempa. - Zablokowali możliwość konsensusu w tej sprawie, w szczególności jeśli chodzi o zawartość merytoryczną raportu MAK".

Posłowie PO uzasadniali, że wniosek o odrzucenie przez Komisję Ustawodawczą obu projektów, jest odpowiedzią na opuszczenie przez posłów PiS wcześniejszego wtorkowego posiedzenia podkomisji, na którym miał być wypracowany kompromisowy projekt uchwały.

Szef sejmowego zespołu ds. zbadania katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS) uważa, że podczas posiedzenia komisji "odrzucono kompromis", polegający na tym, że wspólna uchwała zawierać będzie propozycje zarówno PiS-u, jak i innych klubów.