Nowak zaznaczył, że to był "honor i satysfakcja" pracować dla prezydenta Komorowskiego.

Reklama

Kancelaria Prezydenta potwierdziła PAP, że Nowak, który był ministrem odpowiedzialnym za kontakty z rządem i parlamentem, zakończył swoją pracę. Według Kancelarii nie została podjęta decyzja, kto go zastąpi w Pałacu Prezydenckim. "Nie ma pośpiechu, by decyzję o następcy Nowaka podejmować" - podkreślają źródła PAP.

Nowak, który startował z listy PO w październikowych wyborach parlamentarnych, uzyskał najwięcej głosów w Gdańsku - ponad 65 tys.

Według medialnych spekulacji był on wymieniany jako jeden z kandydatów na szefa klubu Platformy Obywatelskiej. Sam Nowak napisał jednak kilka dni temu na Twitterze, że prosi o wykreślenie go z różnych giełd stanowisk.

Nowak pracował w Kancelarii Prezydenta prawie trzynaście miesięcy. Wcześniej kierował kampanią prezydencką Bronisława Komorowskiego. Po objęciu stanowiska w Kancelarii Prezydenta przestał być posłem; jego miejsce w ławach poselskich zajął wówczas Jerzy Borowczak.

Nowak - szef pomorskiej PO - ma 37 lat, ukończył stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Gdańskim oraz zarządzanie w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni.

Jest członkiem PO od 2001 roku; był posłem IV, V i VI kadencji Sejmu. W latach 2007-09 był sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera, pełniąc funkcję szefa gabinetu politycznego premiera Donalda Tuska.

Nowak z pracy w kancelarii szefa rządu odszedł jesienią 2009 r. - gdy po wybuchu tzw. afery hazardowej grupa współpracowników premiera powróciła do pracy w sejmowym klubie PO.

Tusk mówił wtedy, że ich zadaniem będzie wsparcie w Sejmie Grzegorza Schetyny, który odszedł wówczas z funkcji wicepremiera i szefa MSWiA. Nowak został jednym z wiceszefów klubu PO.

W maju 2010 r. został wybrany na szefa regionu pomorskiego Platformy Obywatelskiej. Nowak jest żonaty, ma dwójkę dzieci.