Pierwsze Forum Młodych Ruchu Palikota odbyło się w Dąbrowie Górniczej. Będą następne. Posłowie będą je organizować na swoich terenach. Terminów jeszcze nie mamy, odbędą się w najbliższym czasie - zapowiada w "Rzeczpospolitej" rzecznik klubu Ruchu Palikota, Andrzej Rozenek.

Reklama

Na spotkanie z Januszem Palikotem, Andrzejem Rozenkiem i Michałem Kabacińskim, które reklamowano głównie na wyższych uczelniach, przyszło 250 osób. Ponad 40 z nich podpisało deklarację członkowską i wstąpiło do Ruchu Palikota.

Można to nazwać tworzeniem młodzieżówki partii. Ponad 26 proc. młodych głosowało na nas w wyborach, co jest sygnałem, że jesteśmy partią dla ludzi młodych - komentuje Rozenek.

Politolog dr Tomasz Słupik ocenia, że ugrupowanie byłego polityka Platformy Obywatelskiej, otwierając się na młodych, chce utrzymać popularność i przygotowuje się do wyborów samorządowych.

To będzie dla nich także test organizacyjny - mówi. Według niego młodzi są dla Ruchu Palikota szansą na przetrwanie na scenie politycznej.