Schetyna - b. wicepremier i szef MSWiA - ocenił w radiowym "Salonie Politycznym Trójki", że pierwsze tygodnie rządu pokazują, że potrzebna jest integracja, dobre pomysły i twarda ich realizacja. Uważam, że teraz powinniśmy być wszyscy razem. Szczególnie teraz i szczególnie razem, bo jest trudna sytuacja- mówił.

Reklama

Powiedział, że jest umówiony w przyszłym tygodniu z premierem Tuskiem na spokojną rozmowę, też na analizę tej całej sytuacji. To nie jest kwestia prywatnych decyzji- zaznaczył. Dodał, że jest umówiony z szefem rządu na rozmowę o polityce. I też na pokazanie, że jesteśmy w stanie pisać i realizować wspólnie scenariusze. To jest kwestia takiej elementarnej odpowiedzialności - ocenił.

Pytany, co by odpowiedział, gdyby premier zaproponował mu powrót do Rady Ministrów, odparł, że był w rządzie ponad dwa lata temu. Proszę dać szansę, żebyśmy porozmawiali, wspólnie zanalizowali tę sytuację, ona jest poważna, ale nie jest dramatyczna - powiedział. Na pytanie, czy wyklucza możliwość powrotu do rządu, odparł: Nie, chcę porozmawiać i jestem absolutnie zaangażowany w to, aby rządowi pomagać.

Jest tak, (...) że wszyscy wieszczą konflikt w Platformie, jakiś podział, alternatywy, koalicje. To jest absurd - rozbijać dziś scenę polityczną, wtedy kiedy rzeczywiście jesteśmy przed trudnymi scenariuszami, naprawdę trudnymi - podkreślił Schetyna. Pytany, czy ma na myśli scenariusze dotyczące reformy emerytalnej, czy rekonstrukcji rządu, sprecyzował, że mówi o reformie i innych ustawach, które muszą zostać przeprowadzone przez parlament.

Reklama

Według Schetyny, nie ma alternatywy dla tej koalicji, dla tego rządu, dla tego premiera. Więc dlatego musimy wszyscy sobie z tego zdawać sprawę, że chcemy pomóc - podkreślił.

Premier Donald Tusk zapowiedział w czwartek, że w okolicach stu dni od powołania rządu - które upływają 25 lutego - spotka się z kierownictwami wszystkich resortów. Podkreślił, że chce dokonać przeglądu, bo atmosfera wokół jego gabinetu jest "dość krytyczna". Pytany, czy dopuszcza rekonstrukcję rządu, Tusk odparł, że dopuszcza ją każdego dnia.

Trwa ładowanie wpisu