W krótkim filmie Jarosław Kaczyński życzył Polakom wszelkich łask bożych i wszelkiego szczęścia w życiu prywatnym i zawodowym. (Życzę) wszystkiego, czego sami sobie państwo życzycie i czego życzycie naszej ojczyźnie - powiedział.

Reklama

Prezes PiS, korzystając ze szczególnej okazji, zaprosił też Polaków do uczestnictwa w obchodach drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej, planowanych przez jego formację na wtorek.

Kaczyński przypomniał, że o godz. 8 rano w kościele seminaryjnym odbędzie się - jak co miesiąc - msza święta. Po mszy złożymy pod Pałacem (Prezydenckim) wieniec i stanie tam krzyż - powiedział. Następnie - dodał - będzie można oglądać różnego rodzaju filmy na telebimach, które staną naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego.

http://youtu.be/o64BJfQ9rYQ

Będą występy, o 16.30 będę przemawiał do tych spośród państwa, którzy zechcą przyjść - zapowiedział prezes PiS. Wieczorem - przypomniał - o godz. 19 - jak co miesiąc - odprawiona zostanie msza św. w Katedrze św. Jana, po której odbędzie się procesyjny marsz pod Pałac.

Wcześniej - zaznaczył Kaczyński - bo o godz. 14 w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie rozpocznie się kongres "Polska Wielki Projekt", w tym roku poświęcony pamięci Lecha Kaczyńskiego. Będziemy rozmawiali o najważniejszych polskich sprawach - zapowiedział prezes PiS.

10 kwietnia będzie pierwszym dniem kongresu, którego najważniejsza sesja odbędzie się 12 maja - poinformował Kaczyński.

Przewodniczący komitetu wykonawczego PiS Joachim Brudziński, pytany w piątek przez PAP czy krzyż, który 10 kwietnia ma się pojawić przed Pałacem, pozostanie tam, odpowiedział: co miesiąc pojawia się tam krzyż, zawsze składamy kwiaty pod krzyżem, krzyż będzie też ułożony ze zniczy, z kwiatów.

Reklama

Osobne uroczystości w związku z drugą rocznicą katastrofy smoleńskiej planowane są przez PiS na 18 kwietnia w Krakowie. Tego dnia - przed dwoma laty - odbył się pogrzeb pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich.

O godz. 17.30 odprawiona zostanie msza święta na Wawelu, po niej nastąpi przejście ze Wzgórza Wawelskiego na pl. św. Idziego pod Krzyż Katyński, gdzie zaplanowano uroczystości i przemówienia.