Słowa Marka Suskiego z PiS, który w czasie debaty jednej z sejmowych komisji nazwał posła PO Johna Godsona "Murzynkiem", obiły się szerokim echem w mediach. Wcześniej polityk Prawa i Sprawiedliwości zasłynął porównaniem związków partnerskich do zoofilii. Co gorsza, wyskoczył z tym na sali posiedzeń, w czasie przemówienia Roberta Biedronia z Ruchu Palikota.

Reklama

Jest jednak nadzieja, że takie żarty się skończą. Sejm zajmie się nauczaniem posłów zasad kultury osobistej. Komisja Etyki Poselskiej pracuje z Biurem Analiz Sejmowych nad opinią dla posłów, dotyczącą zasad zwracania się w Sejmie do przedstawicieli mniejszości etnicznych i seksualnych - dowiedziała się TVP Info.

Czytaj także: Suski o czarnoskórym polityku PO: Wasz Murzynek >>>

Opinia ma być gotowa do końca kwietnia. Będziemy chcieli ją upowszechnić wśród wszystkich posłów - mówi posłanka PiS Elżbieta Witek z Komisji Etyki Poselskiej.

Co znajdzie się w tym dokumencie? Mówiąc ogólnie, zbiór tez z dziedziny filozofii i etyki. Czy to pomoże posłom w opanowaniu niewyparzonego języka? Wątpi w to poseł Godson.

Reklama

Sejm jest reprezentacją społeczeństwa, więc jest przekrojem lub emanacją tego co dzieje się w społeczeństwie - ocenił polityk PO w rozmowie z TVP Info.