Gierek miał jedną cechę zupełnie przeciwstawną niż Tusk, na ten pozytywny rys jego charakteru chciałem wskazać, wyrażając taką opinię. Nie był zwolennikiem mikromanii, ale makromanii narodowej - przekonuje Jarosław Kaczyński w rozmowie z Wirtualną Polską. I wyjaśnia:

Mówił, że jesteśmy dziesiąta potęgą na świecie. Jak to się mówi, śnił o potędze. Polscy politycy powinni dążyć do tego, żeby nasz kraj był potężnym, liczącym się w Europie państwem, a nie nawzajem się zapewniać, że nic nie możemy, bo jesteśmy słabiutcy - podkreśla prezes PiS.

Kiedy my sprawowaliśmy władzę, zaplanowaliśmy ponad 3 tysiące kilometrów autostrad i dróg szybkiego ruchu, obiektów, inwestycji na kolei - wylicza Kaczyński. - I co z tym zrobiła PO? - pyta. - Euro to miał być cywilizacyjny skok. Nic z tego nie wyszło. Nie ma ani obiecanych dróg i autostrad, ani nowoczesnej kolei. Za to branża budowlana, która tak bardzo liczyła na inwestycje związane z Euro jest na skraju upadku - komentuje w rozmowie z WP.

Dość ostro Kaczyński wypowiada się o prezydencie.

Komorowski to mistrz manipulacji - ocenia szef Prawa i Sprawiedliwości. - Z jednej strony przeciwnik rozwiązania WSI, przyjaciel Palikota, przedstawiciel skrajnej lewicy w PO, bo chyba bardziej lewicowego polityka w Platformie nie ma. Z drugiej - umizguje się nieustannie do prawicy - twierdzi Jarosław Kaczyński.