- Potwierdzam, że funkcjonariusze Biura są w ministerstwie. Działają na podstawie postanowienia prokuratora o wydaniu dokumentacji dotyczącej realizacji inwestycji pod nazwą Centrum Sprawiedliwości w Gdańsku. Obecnie te dokumenty są im wydawane - mówi Joanna Dębek, naczelnik biura prasowego resortu sprawiedliwości.

Reklama

- Biuro prowadzi czynności pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. We wtorek agenci CBA zabezpieczali dokumenty w Sądach Apelacyjnym i Okręgowym w Gdańsku oraz Urzędzie Miejskim w Gdańsku. Dzisiaj zabezpieczają dokumenty w Ministerstwie Sprawiedliwości i w Urzędzie Zamówień Publicznych - potwierdza ustalenia TVN24 Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA.

Chodzi o transakcję kupna 157 mln zł nowej siedziby gdańskiego Sądu Okręgowego. Zgodę na tę wynajęcie a potem na zakup kompleksu budynków o powierzchni 20 tys. m kw blisko centrum Gdańska wydał Jarosław Gowin.

Jesienią ubiegłego roku CBA zawiadomiło prokuratora generalnego o możliwości popełnienia przestępstwa przy inwestycji w nowe budynki dla gdańskiego sądu. 21 listopada Andrzej Seremet, zdecydował, że to poznańscy oskarżyciele zbadają sprawę "podejrzenia popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez przedstawicieli ministerstwa sprawiedliwości oraz sądu apelacyjnego i sądu okręgowego w Gdańsku".

Rzeczniczka Gowina mówiła wtedy, że resort nie ma nic do ukrycia i wszystko wyjaśni w prokuraturze.