Minister Jarosław Gowin spotkał się z premierem Donaldem Tuskiem dziś ok. godz. 11. Konferencję prasową premiera zaplanowano na godz. 15. Ok. godz. 14 rozpoczęło się drugie spotkanie premiera z ministrem - podało TVN24.

Reklama

Premier pokazuje pewna słabość nie ogłaszając decyzji w sprawie ministra Gowina - powiedział w TVN24 Grzegorz Miecugow. - Jeśli Gowin wyleci z rządu to odejdzie z PO i wtedy runie większość sejmowa. Czekają nas wcześniejsze wybory? - zastanawiał się dziennikarz.

Według Gowina to Polacy w wyborach ocenią, czy zasłużył na ewentualną dymisję. Jestem przygotowany na każda decyzję premiera - mówił rano w TVN24 Gowin. - Warto być ministrem, ale nie za wszelką cenę.

Na miejscu premiera nie wyobrażałbym sobie, że ustawę deregulacyjną kończy ktoś inny - powiedziała w komentarzu dla TVN24 Małgorzata Kidawa-Błońska, posłanka PO. Zaznaczyła równocześnie, że jej wypowiedzi wynikają z intuicji a nie z wiedzy. Jeśli premier zdymisjonuje ministra Gowina to przyczyną będzie, według Kidawy-Błońskiej, nielojalności i brak odpowiedzialności.

Za recenzowanie działań rządu z boku - mówiła posłanka. - Polityk powinien mieć trochę pokory, a w ostatnich dniach Gowina zabrakło pokory właśnie - dodała Kidawa-Błońska.