Fundacja, która posługuje się także domeną europaplus.pl stroni od polityki. Zajmuje się promowaniem lokalnej samorządności.

Reklama

Jest nam to (polityka - przypis red.) całkowicie obojętne, robimy swoje - mówi Dariusz Poręba, przedstawiciel fundacji. Deklaruje przy tym, że nie planuje protestować, jeśli ugrupowanie zechce zarejestrować się właśnie pod nazwą Europa Plus.

Nie mieliśmy pojęcia o istnieniu takiej fundacji. Wszystko działo się tak szybko, że o tym nie pomyśleliśmy - tłumaczy tymczasem Marek Siwiec w TOK FM. Artur Dębskie z Ruchu Palikota wskazuje, że możliwe jest teraz, że albo dojdzie do jakiegoś współdziałania, albo nazwa Europa Plus z polityki zniknie.

Na reakcję polityków konkurencyjnych partii nie trzeba było długo czekać.

Wpadka - mówi krótko Jan Bury z PSL. Dariusz Joński, rzecznik SLD: Marek Siwiec ma przed sobą nieprzespaną noc. Będzie pewnie musiał zmienić nazwę.

Reklama

Zdaniem Jońskiego niezbicie dowodzi to też, że twórcy nowej lewicy działają chaotycznie, dorywczo, w sposób całkowicie nieprzemyślany.

Z formalnego punktu widzenia nowa lewica może zarejestrować partię pod nazwą Europa Plus, ale pod warunkiem, że sąd rejestrowy nie będzie miał w tej sprawie zastrzeżeń.

Europę Plus tworzą m.in. Marek Siwiec, Janusz Palikot i Aleksander Kwaśniewski.