Marek Siwiec podkreśla, że teraz jeszcze trwają intensywne prace nad programem, który w dużym stopniu wynika z prac konwersatorium, jakie prowadził Aleksander Kwaśniewski.

Reklama

Natomiast zaraz po wakacjach zostanie zorganizowane publiczne zgromadzenie i wówczas program przedstawi były prezydent - taka jest logika kampanii wyborczej zauważa Siwiec.
Niebawem zostaną powołani pełnomocnicy wojewódzcy, ale część działań będzie toczyła się w przestrzeni wirtualnej zaznacza Marek Siwiec.

Europę Plus trzeba budować od fundamentów, ponieważ zwieńczenie już jest czyli były prezydent - dodaje europoseł. Wkrótce zostanie uruchomiona strona internetowa i rozpocznie się poszukiwanie zwolenników. Natomiast gdy trzeba będzie mówić o osobach, które staną na czele list wyborczych wówczas aktywnie do działań włączy się Aleksander Kwaśniewski zapewnia Marek Siwiec.

Europa Plus to projekt przygotowany przez byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, europosła Marka Siwca i posła Jausza Palikota. Projekt zakłada tworzenie lewicowych list do przyszłorocznych eurowyborów.