Konkurencja zawsze jest dobra dla demokracji - odpowiada Grzegorz Schetyna. On już zdecydował - powalczy o reelekcję. Przypomina, że dolnośląską PO kierował od 8 lat z przerwami, kiedy był wicepremierem, ministrem spraw wewnętrznych i marszałkiem Sejmu. Wtedy jego obowiązki pełnił właśnie Jacek Protasiewicz. Schetyna zapewnia, że kampania w regionie będzie inna niż rywalizacja Tusk-Gowin.

Reklama

Z kolei szef małopolskiej PO Ireneusz Raś czeka na kontrkandydata. Pewnie się ktoś ujawni - mówi Informacyjnej Agencji Radiowej. Ale - jak zapewnia - przegranej się nie obawia, bo ma poczucie dobrze przepracowanych 4 lat.

Na fotel przewodniczącego wielkopolskiej Platformy zamierza powrócic Waldy Dzikowski. 4 lata temu przegrał z obecnym szefem regionu Rafałem Grupińskim. Zapewnia, że rywalizacja będzie uczciwa, na programy. Dodaje, że styl Jarosława Gowina mu nie odpowiada.

Andrzej Biernat zamierza ubiegać się o ponowny wybór na szefa łódzkiej PO. Choć nie brak głosów, że na to stanowisko może wrócić obecny wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk. W rozmowie z IAR nie odpowiada jednoznacznie, co zrobi.

Jesteśmy dopiero na począku drogi, poza tym mamy przewodniczącego - podkreśla.

Cały proces wyborczy w Platformie Obywatelskiej zakończy konwencja, która odbędzie się 23 listopada.

Partia już wybrała przewodniczącego, po raz pierwszy w wyborach bezpośrednich. Został nim ponownie Donald Tusk.