Tam jest konflikt i on nie jest tylko medialny. Trzeba to błyskawicznie wyjaśnić - mówił Grzegorz Schetyna w Radiu ZET, oceniając wyrzucenie szefa wojskowego kontrwywiadu, generała Janusza Noska i jego wojnę z wiceministrem generałem Skrzypczakiem. Jak informował dziennik.pl, szef wywiadu zarzucał generałowi, że wydawał więcej, niż zarabia, a prokuratura wszczęła w sprawie śledztwo.

Reklama

>>>Pięć milionów dolarów. Taka kwota pojawia się w sprawie gen. Skrzypczaka

Wiceszef PO tłumaczył Monice Olejnik, że rozumie wniosek o odwołanie szefa SKW. Reaguje teraz, kiedy ta sprawa się upubliczniła i trzeba ją zamknąć. Służby nie mogą konfliktować - stwierdził.

Zapewnił też, że na posiedzeniu komisji ds. służb specjalnych minister wyjaśni posłom, co dzieje się w resorcie. Będziemy wszystko wiedzieć. Ta sprawa musi zostać zamknięta i zostanie zamknięta jutro na komisji - powiedział. Dodał też, że szef MON wyjaśni zarzuty wobec gen. Skrzypczaka. Zostawmy to komisji do spraw służb i ministrowi obrony narodowej. Oni mają pełną wiedzę. Wszystko do tego czasu będzie polityczną plotką - podsumował.