Zdecydowana większość Platformy Obywatelskiej chce powołania sejmowej komisji śledczej w sprawie Antoniego Macierewicza i likwidacji WSI - powiedziała na antenie Radia Dla Ciebie Małgorzata Kidawa-Błońska. Rzeczniczka rządu zastrzegła, że nie ma w tej sprawie ostatecznej decyzji partii.

Reklama

Zastrzeżenia w tej sprawie miał jednak premier - przyznała Kidawa-Błońska. Jak dodała, nie chciał, by komisja stała się kolejnym instrumentem używanym przez Antoniego Macierewicza do niszczenia państwa. Jak wskazała rzeczniczka rządu, może tak być, bo poseł PiS do tej pory mógł powiedzieć wszystko, praktycznie bez konsekwencji.

Rzeczniczka rządu pozytywnie odniosła się do pomysłu ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego, aby ewentualnej komisji przewodniczył Grzegorz Schetyna.

Niedawno prokuratura apelacyjna umorzyła śledztwo w sprawie raportu WSI, twierdząc, że Antoni Macierewicz nie może za niego odpowiadać. Jednak jak donosiły media, gdy PiS przegrał wybory w 2007 roku, z komputerów kontrwywiadu wojskowego kierowanego przez obecnego wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości skopiowano i wyniesiono bazę danych tysięcy agentów.