Nic gorszego Polsce nie mogłoby się przytrafić niż to, że te "polityczne knury" wygrają wybory. Biorę za te słowa pełną odpowiedzialność. Polska jest fundamentalnie zagrożona PiS-em. I musimy zrobić wszystko, żeby PiS nie wrócił do władzy - mówił Janusz Palikot w programie "Dziś wieczorem" komentując spot wyborczy koalicji Europy Plus oraz Twojego Ruchu. W spocie znalazły się: akcja CBA i libacja w klubie ze striptizem.

Reklama

Lider Twojego Ruchu uważa, że Platforma nie uchroni już Polski przed czarnym, PiS-owskim scenariuszem.

Kaczyński to zły człowiek. Ile razy już nas oszukał? Mówią, że się zmienił, że katastrofa smoleńska uczyniła z niego innego człowieka.(…) Nic z tego, on tylko chodzi w stroju patrioty - mówi Palikot.

I przekonywał, że dziś w kampanii trzeba bardzo mocno i twardo ostrzegać Polaków przed pewnymi politycznymi decyzjami.

Palikot obwinia też Jarosława Kaczyńskiego za brak euro w Polsce, które jego zdaniem jest prawdziwą tarczą antyrakietową

Gdyby nie Kaczyński i jego eurosceptycyzm, i gdybyśmy mieli dzisiaj euro w Polsce, to bylibyśmy naprawdę bezpieczni. Bo atak na Polskę byłby atakiem na całą strefę euro. To jest racja militarna i polityczna, nie tylko ekonomiczna. Uważam, że euro jest prawdziwą tarczą antyrakietową - stwierdził Palikot.