Marek Siwiec z Twojego Ruchu Europy Plus zapewnia, że związki Aleksandra Kwaśniewskiego z ukraińskimi politykami nie są dla ugrupowania problemem. Były prezydent doradza spółce Bursima Holding należącej do jednego z ministrów z czasów prezydentury Wiktora Janukowycza.

Reklama

Marek Siwiec mówił w radiowej Jedynce, że kwestia pracy Aleksandra Kwaśniewskiego na Ukrainie jest jasna i banalna, i nie ma w niej tajemnicy. Jednocześnie ocenił, że premier Donald Tusk mówiąc o sprawie, że fajnie to nie wygląda posługuje się podwójnymi standardami. Marek Siwiec przypomniał historię związków syna premiera Donalda Tuska z firmą sfinansowaną z pieniędzy piramidy finansowej Amber Gold. Wtedy było fajnie, dzisiaj jest niefajnie, bo dotyczy Kwaśniewskiego i Europy Plus - dodał Marek Siwiec.

Bursima Holding należy do Mykoły Złoczewskiego, który zasiadał w rządzie obalonego prezydenta Ukrainy, Wiktora Janukowycza. Spółka to gazowy potentat w tym kraju. Oprócz byłego prezydenta Polski, doradzają jej też syn wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Biddena oraz współpracownik szefa amerykańskiej dyplomacji Johna Kerry'ego.

>>>ZOBACZ TAKŻE: Seremet bije się w piersi w sprawie Amber Gold. Tak się tłumaczy

>>>ZOBACZ TAKŻE: Tabloid przeprosi młodego Tuska. Syn premiera sukces zawdzięcza Giertychowi

Reklama

>>>ZOBACZ TAKŻE: Wielka pralnia Amber Gold

>>>ZOBACZ TAKŻE: Kwaśniewski ofiarą rosyjskiego spisku? "Chodziło raczej o młodego Bidena"