Było to spotkanie ministra z posłem, więc zostałoby to uznane prawdopodobnie jednak za spotkanie służbowe - powiedziała dziennik.pl Julia Pitera. Dodała, że nigdy nie kwestionowano wydatków związanych ze spotkaniami ministrów i posłów, nawet jeśli dotyczyły poprzednich rządów.

Reklama

Tymczasem w TOK FM były minister finansów mówił, że nie będzie komentował częściowego stenogramu z rozmowy prywatnej między dwiema osobami, które przyjaźnią się od ponad 30 lat.

Ja nie jestem w stanie tego ocenić dlatego, że niezależnie od fragmentów, które są wyciągane i nam się nie podobają, to jednak rozmowa dotyczyła polityki - powiedziała nam Pitera.

Jak MSZ uzasadnia zatem opłacenie rachunku?

Powodem spotkania była propozycja objęcia placówki w Paryżu przez posła Jacka Rostowskiego - odpowiedział resort na pytanie gazeta.pl.

Informacja o tym, że za posiłek zapłacono ponad 1300 zł, wywołała falę niepochlebnych komentarzy.

Skąd taka kwota za kolację dla dwóch osób? Wyjaśnia to materiał opublikowany przez "Wprost".

Sikorski przegląda kartę win. Rostowski pyta o specjały. Zamawianie potraw i dyskusja na ten temat trwają długo. Panowie nie mogą się zdecydować, czy lepsze są pierogi z farszem z królika, golonka glazurowana, pierożki cielęce, foie gras, czy tatar z tuńczyka. Ostatecznie minister spraw zagranicznych zamawia zupkę z dyni i krwistą polędwicę wołową. "Ach, zaszaleję" - mówi zadowolony. Były wicepremier decyduje się na foie gras, czerwone wino i comber z królika. "Z dziesięć lat królika nie jadłem" - cieszy się Rostowski. Do posiłku Sikorski proponuje bardzo drogie wino Pomerol z, jak mówi, kryzysowego 2008 - opisuje kolację tygodnik "Wprost".

Przypomnijmy, że także spotkanie, w którym udział brali Marek Belka i Bartłomiej Sienkiewicz zostało zasponsorowane przez NBP. Wydatki na jedzenie i alkohole - blisko 1500 zł.

CZYTAJ TAKŻE: KOLEJNE TAŚMY. Sikorski rozmawia z Rostowskim: Najlepsze cygara dla Tuska... >>>

ZOBACZ TEŻ: "Można zaj... PiS", "materiały prokuratorskie są miażdżące". SZCZEGÓŁY PODSŁUCHÓW >>>

CZYTAJ TEŻ: Radosław Sikorski o aferze podsłuchowej: Rząd powołuje naród, a nie przestępcy >>>