Suchej nitki nie zostawia na biskupach zasiadających w Komitecie Honorowym organizowanego przez PiS „Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów” biskup Tadeusz Pieronek. Organizatorzy poinformowali, że w skład Komitetu weszli: arcybiskup Wacław Depo, biskupi: Wiesław Mering, Ignacy Dec, Antoni Dydycz, Edward Frankowski.

Reklama

Biskupom nie wolno pchać się do polityki - mówi IAR były rzecznik prasowy Episkopatu Polski biskup Tadeusz Pieronek. Hierarcha przypomina, że cały czas w Kościele katolickim obowiązuje naczelna zasada separacji duchownych od polityki. Księża są powołani do przewodzenia w wierze, nie do polityki- dodaje. Jego zdaniem, sama idea marszu Prawa i Sprawiedliwości jest wątpliwa i kto, jak kto, ale biskupi powinni o tym wiedzieć.

W sumie Komitet - według organizatorów- ma liczyć ponad sto osób. Oprócz wspomnianych biskupów są w nim dziennikarze i artyści, naukowcy i politycy.
Całe wydarzenia zaplanowane na 13 grudnia ma być sprzeciwem wobec sfałszowanych - zdaniem PiS-u - wyników wyborów samorządowych.

ZOBACZ TAKŻE: Prezes PiS organizuje "obywatelski protest". Zaprasza 32 tysiące osób>>>