Elżbieta Witek jest od 2005 roku posłanką z okręgu legnickiego. Na stanowisku rzecznika partii zastąpi Marcina Mastalerka, który będzie kontaktował się z mediami w zakresie kampanii wyborczej.

Reklama

- Stoimy w tej chwili przed ogromnymi zadaniami związanymi z kampanią wyborczą i w związku z tym doszliśmy do wniosku, że trzeba rozdzielić stanowisko rzecznika sztabu i rzecznika partii oraz klubu - powiedział Jarosław Kaczyński.

Nowa rzeczniczka PiS zadeklarowała gotowość do współpracy z mediami. - Szanuję pracę wszystkich, Państwa dziennikarzy również i mam nadzieję, że to będzie działało także w drugą stronę. Będę dla Państwa dostępna, będę odbierać telefony, jeśli nie będę mogła odebrać, to na pewno oddzwonię, mam ogromną nadzieję, że ta współpraca będzie się naprawdę dobrze układała - podkreślała Elżbieta Witek.

Jarosław Kaczyński tłumaczył, że przesunięcie Marcina Mastalerka do sztabu wynika z konieczności wytężonej pracy w związku z kampanią wyborczą. Taki ruch rekomendowała także Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera.

Reklama