Skąd Petru ma pieniądze? "Każda osoba z jedynki listy wyborczej wpłaca 30 tysięcy złotych"

"Nie szastam pieniędzmi państwowymi, tak jak szastają duże partie, bo nie mam takich pieniędzy- wyjaśnia Ryszard Petru, pytany o kwestie finansowania jego partii. Lider Nowoczesnej wyjaśniał w radiu RMF, skąd bierze pieniądze na kampanię.

wróć do artykułu
  • ~oki
    (2015-09-28 16:13)
    Petru to Platforma 2 , Cały czas w TV promuja go we wszystkich programach, w tamtym tygodniu był 8 razy , a np. od Kukiza nikt
  • ~ubawiony
    (2015-09-28 16:30)
    Partia Petru powinna nazywać się BANKIERZY PL.
  • ~riddick
    (2015-09-28 16:32)
    Jak to skąd ma? Ma z Rumunii petrudolary
  • ~Ken
    (2015-09-28 16:44)
    Polski kapitalizm powstał ze złodziejstwa bo z Komuny to stworzyli , a nie mieli kapitalistów. Padło hasło , że pierwszy milion trzeba ukraść i róbta co chceta. Dziś mamy układ i syf, a większość ludzi żyje w biedzie. Jest h.j, d..a i kamieni kupa, a państwo istnieje tylko teoretycznie.
  • ~bobby x
    (2015-09-28 17:14)
    To jest mały pikuś w stosunku do tego ile płaci senator PiS Grzegorz B.
    Ten finansuje kaczego świra i jego sektę smoleńską.
    Finansował też kampanię kukiełki Dudy
  • ~Łukasz Kutnik
    (2015-09-28 17:37)
    I bardzo dobrze Panie Ryszardzie. Pana partia właściwie sama się finansuje, do tego finansują ją ludzie, którym naprawdę zależy na dobru Polski. W przeciwieństwie do pozostałych ugrupowań, które finansowane są z kieszeni podatników...
  • ~zafrasowany
    (2015-09-28 19:04)
    Choćby nawet Petru kradł te pieniądze z kont bankowych to i tak zasługuje na mój głos, bo:
    1. Ne bierze pieniędzy z publicznej kasy
    2. Jako jedyna ma realny program gospodarczy
    3. W odróżnieniu od starych partii nie obiecuje ludziom gruszek na wierzbie
    4. W przeciwieństwie do Korwina czy Kukiza ma ekspertów na swoich listach
  • ~niemabata12
    (2015-09-28 20:03)
    Trzeba mieć tupet żeby samemu biorąc pieniądze z budżetu państwa czepiać się tego, że partia sama się finansuje.
  • ~EksPO
    (2015-09-28 20:28)
    Każdy obywatel RP, może wpłacić na dany KW prawie 44 tysiące, więc jaki problem jest że ktoś wpłacił 30 tysięcy? Dobrze, że się sami finansują, a nie biorą z budżetu jak PO, PIS, SLD, TR, PSL...
  • ~richard
    (2015-09-28 20:33)
    Przeciwnicy polityczni nie mają już pomysłu na to, jak wygrać z Nowoczesną. Chwytają się już chamskich zagrywek. Mam nadzieję, że to im się nie uda
  • ~richard
    (2015-09-28 20:35)
    Przede wszystkim Nowoczesna finansuje się z mikrowpłat jako jedyna partia w Polsce. To jest przyszłość, której inni nie rozumieją. Dlatego pojawiają się takie dziwne zarzuty.
  • ~eródyta
    (2015-09-28 20:58)
    Podobno ze sprzedazy kazdej tuby wazeliny 1 pln idzie w du.pe jaroslawa
  • ~martoxpl
    (2015-09-28 21:02)
    no tak, jak widać, można inaczej finansować kampanie niż tylko z pieniędzy publicznych. Pokazuje to prawdziwe poparcie ludzi i wiarę w inicjatywę. Dośc starych partii, które tylko chcą wydawać bez sensu NASZE pieniądze. Pozwólmy Nowoczesnej działać :)
  • ~obserwatorsceny
    (2015-09-28 21:09)
    Mikropłatności są czymś normalnym, choćby w USA. PiS i Platforma kurczowo się trzymają finansowania z budżetu państwa, gdyż ich zwolennicy nie wpłaciliby na nich ani grosza :) A wcale im się nie dziwie. Zresztą, sam wpłaciłem na rzecz Nowoczesnej 200 zł. Niech tak wpłaci kilka osób, i już są tysiące złotych+ wpłaty za miejsca 1-3 + ostatnie (oczywiście, pewien nie jestem) i już można sfinansować kampanie. Liczą się nie baloniki i konfetti, liczą się konkrety!
  • ~12mikmikmik12
    (2015-09-28 21:18)
    Można zrobić dobrą kampanię za mniejsze pieniądze i na dodatek nie pochodzące z budżetu? Można. I tak powinno być w przypadku każdej partii. Ale łatwiej powiedzieć, że pieniądze są od bankierów...
  • ~agarzep123
    (2015-09-28 22:19)
    I bardzo dobrze. Członkowie sami finansują kampanię tej partii, a nie idą na to pieniądze nas, podatników, jak w przypadku dużych partii. Tak powinno być w każdym przypadku. Wzrasta mój szacunek i poparcie dla Pana Petru!
  • ~ada
    (2015-09-28 23:43)
    Atakują Petru bo na samą myśl że ktoś odciąłby ich od państwowej kasy robi im się słabo.
  • ~driada
    (2015-09-29 02:02)
    i bardzo dobrze, że nie szastają pieniędzmi, a już zwłaszcza z budżetu państwa. reszta partii też powinna zmienić sposób finansowania.
  • ~mar
    (2015-09-29 08:23)
    Oto Polska właśnie. Nawet uczciwie się nie da, zawiść, zawiść, zawiść... Najuczciwszy sposób finansowania zrzeszeń (w tym partii, kościołów, związków zawodowych) - chcesz być członkiem ruchu - płać składkę, a nie wyciągaj łapy do kasy państwowej!
  • ~Mefiii
    (2015-09-29 08:54)
    Dlaczego Partie takie jak PiS czy PO, SLD itd maja być finansowane z moich podatków nie jestem członkiem nie sympatyzuje z tymi partiami nie chce na nie glosować wiec dlaczego maja dostawać środki z moich podatków, lepiej wydać te środki na budowę np żłobków i przedszkoli. Dlatego właśnie zagłosuje na Nowoczesną, Dlatego dokonałem mikropłatności na tą właśnie partie.