Z kolei rzeczniczka sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej Joanna Mucha podkreśla, że Prawo i Sprawiedliwość walczy o rolników, wstawia się za nimi, ale tylko po to, żeby zdobyć ich głosy. Nie ma co do tego wątpliwości, jak mówi, że sytuacja ewentualnej zmowy przetargowej musi być ścigana przez prokuraturę.

Reklama

Stanisław Żelichowski z PSL zaznacza, że minister rolnictwa zwrócił się do Prokuratora Generalnego o z prośbą o szybkie wyjaśnienie sprawy. W jego opinii wygląda to trochę dziwnie, że w godzinę po aresztowaniu rolników jedna z partii otrzymuje sygnał i organizuje konferencję konferencję w Szczecinie.

Również Krzysztof Gawkowski z SLD uważa, że trzeba wyjaśnić sprawy, które mogą wpisywać się w kampanię polityczną, ale należy szukać teorii spiskowych. Lider Nowoczesnej Ryszard Petru jest zdania, że skoro sąd uznał, że istnieje prawdopodobieństwo popełnienie przestępstwa, prezes PiS nie powinien kwestionować decyzji prokuratury i sądu.

Rolnicy z Pyrzyc oraz były pracownik Agencji Nieruchomości Rolnych mieli ustawiać sprzedaż gruntów o wartości 6 milionów złotych. Śledztwo prowadzone jest od stycznia 2015 roku.