Komitet ma podjąć uchwałę w sprawie rekomendowanego składu rządu. W siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie od kilku dni trwały konsultacje z przyszłymi ministrami.

Reklama

Z prezesem Jarosławem Kaczyńskim i wiceprezes Beatą Szydło rozmawiali między innymi Antoni Macierewicz wymieniany jako przyszły szef MON, Konstanty Radziwiłł jako przyszłym minister zdrowia, poseł Andrzej Adamczyk typowany na ministra infrastruktury, Witold Waszczykowski kandydat na szefa MSZ i Krzysztof Jurgiel, który miałby wrócić do Ministerstwa Rolnictwa.

Według nieoficjalnych informacji resortem pracy miałaby pokierować posłanka Elżbieta Rafalska, Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin a resortem sprawiedliwości nie Małgorzata Wassermann, o której przed wyborami informowały niektóre media ale Zbigniew Ziobro. Poseł Piotr Naimski ma zostać ministrem energetyki, a europoseł Marek Gróbarczyk ministrem gospodarki morskiej.

Jako przyszli wicepremierzy wymieniani są profesor Piotr Gliński, typowany na ministra kultury i Mariusz Błaszczak, który miałby być także szefem MSW.

O decyzjach Komitetu Politycznego PiS poinformuje na konferencji prasowej, z tym, że rekomendacje dotyczące nazwisk jako pierwszy ma oficjalnie poznać prezydent.