Minister Krzysztof Szczerski powiedział dziennikarzom, że partie polityczne powinny znaleźć wspólną odpowiedź na informacje o Polsce, pojawiające się w zachodnich mediach.

Warto, żeby kluby parlamentarne podjęły próbę znalezienia wspólnej odpowiedzi na tę sytuację, jaką mamy dzisiaj w Europie czyli falą nie do końca prawdziwych informacji na temat tego, co dzieje się w Polsce. Warto, żeby była to odpowiedź oparta na konsensusie ze strony sił politycznych w Polsce. Warto, żeby siły polityczne w Polsce porozumiały się w zakresie tego, co można nazwać minimalną zgodą dotyczącą pracy na rzecz sukcesu Polski w relacjach międzynarodowych a nie obniżania polskiego ratingu - mówił minister w Kancelarii Prezydenta.

Krzysztof Szczerski ma nadzieję, że w sprawach polskich nie dojdzie do "uruchamiania Brukseli". Nawiązał w ten sposób do niedawnych słów kandydującego na szefa Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny.

Prezydencki minister podkreślił, że stosunki z Niemcami są strategiczne dla Polski i zapowiedział, że Andrzej Duda w czerwcu złoży wizytę w Niemczech. Krzysztof Szczerski zaprosił też niemieckich polityków do składania wizyt w Polsce.