Kandydatkę zaprezentował prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak przypomniał, Anders startowała w wyborach do Senatu i choć nie dostała się do izby, to uzyskała trzeci wynik w Polsce.

Reklama

Kaczyński chwalił Annę Marię Anders. - Ten okręg wyborczy (...) powinien mieć w Senacie reprezentanta, który jest w stanie dużo załatwić. Pani minister jest taką osobą (...) zarówno ze względu na swoją pozycję w Polsce, jak i za granicą - mówił. Prezes PiS wskazywał, że jej start to również ukłon wobec Polonii, w szczególności Polonii amerykańskiej.

- Z jednej strony pani minister będzie znakomicie reprezentowała interesy tej ziemi (...) a z drugiej - będzie też tworzyła nowy, istotny związek między polskimi władzami a Polonią - podkreślił Jarosław Kaczyński. Zwrócił też uwagę na jej nazwisko i rodzinę - kandydatka jest córką generała Władysława Andersa. - Tego rodzaju tradycja rodzinna jest czymś, co ma wymiar bardzo ważnego symbolu - zaznaczył prezes PiS.

Anna Maria Anders jest przewodniczącą Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Sprawuje też funkcję pełnomocnika premier Beaty Szydło ds. dialogu międzynarodowego.
Kandydatów w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu nr 59 można zgłaszać dziś do północy.