Ja uważam, że nie było zamachu. Mnie się wydaje, że nie, ale ja przecież nie wiem. Niech mnie ktoś przekona! Bardzo proszę, żeby mnie ktoś przekonał! Dotychczas Antek, który jest moim kolegą, nie przekonał, że był zamach. Ale ja słucham ekspertów. Ja chcę słuchać ekspertów. Ten rów, który jest wykopany na tej linii, jest rowem niszczącym. Trzeba go koniecznie zasypać – mówił Kornel Morawiecki.

Poseł ruchu Kukiz’15 skrytykował to, że w składzie nowej podkomisji nie ma ekspertów z komisji Jerzego Millera, co nazwał „dziwnym i nienormalnym”. Zaproponował, że po powstaniu nowego raportu na temat przyczyn katastrofy eksperci Macierewicza i Laska powinni się spotkać i dyskutować publicznie na temat przyczyn katastrofy.

Morawiecki w Radiu ZET zapowiada upomnienie Kukiza za wpisy na FB

Tak nie wolno mówić! Absolutnie! Myślę, że on ma nawyk tego typu języka, ale jest liderem istotnego ugrupowania, posłem RP i nie powinien takiej dowolności sobie używać – powiedział Kornel Morawiecki komentując słowa Pawła Kukiza o Joannie Grabarczyk, które muzyk zamieścił na Facebooku.

Morawiecki zapowiedział, że zwróci uwagę liderowi swojego ugrupowania, oraz, że jego zdaniem Kukiz zostanie upomniany przez Komisję Etyki Poselskiej.

Próbował jednak tłumaczyć Kukiza. - Ma takie drugie przyzwyczajenie z tych swoich wieloletnich wystąpień koncertowych, z estrady i to go troszeczkę myli, jest trochę nieodpowiedzialny. On się wyrobi, ja w to wierzę – mówił polityk z ruchu Pawła Kukiza