Mateusz Kijowski powiedział, że cieszy się, że możemy świętować bardzo ważne dla Polaków święto Konstytucji 3 Maja. Zaznaczył, że jest to święto także każdej innej Konstytucji, w szczególności tej, która dziś obowiązuje, która dziś jest łamana, która wymaga szczególnej troski i opieki.

Reklama

Kijowski podkreślił, że obowiązująca ustawa zasadnicza jest dla nas dziś tak naprawdę jedynym punktem zaczepienia, kiedy mówimy o prawach i wolnościach obywateli.

Powiedział, że na Marszu Wkurzonych dziś w Gdańsku będziemy demonstrować swoje przywiązanie do Konstytucji, do porządku prawnego, do praw człowieka, wolności wszystkich obywateli.

Radomir Szumełda, koordynator KOD na Pomorzu odwołując się do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Andrzeja Dudy mówiących o konieczności przestrzegania Konstytucji zaapelował do nich, by "zaczęli od siebie". - Dziś będziemy bardzo głośno ten apel wyrażać - zapowiedział.

Briefing odbył się przed Marszem Wkurzonych w Gdańsku zorganizowanym przez KOD, który rozpoczęła manifestacja na Placu Solidarności oraz złożenie kwiatów pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. Marsz ma przejść ulicami centrum Gdańska na ulicę Długa i Długi Targ.

Reklama