Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego Henryka Bochniarz, w imieniu partnerów społecznych - związków zawodowych i organizacji pracodawców - zaprosiła na czwartek prezydenta, premier, marszałków Sejmu i Senatu, szefów klubów i prezesa PiS na spotkanie dotyczące sytuacji w państwie.

Reklama

Rada została powołana do innego celu, a nie negocjowania między klubami parlamentarnymi. Bardzo dziękujemy, ale nie skorzystamy - powiedział w środę PAP Terlecki.

Na pytanie o możliwości rozmowy z partiami opozycyjnymi w innej formie szef klubu PiS odpowiedział: "Ustalenia trwają". Ale nie będziemy tego prowadzić za pośrednictwem mediów - dodał Terlecki.

Zaproponowane przez przewodniczącą RDS spotkanie miałoby się odbyć w czwartek o godz. 10 w siedzibie Rady - w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" im. Andrzeja Bączkowskiego przy ul. Limanowskiego 23 w Warszawie.

Bochniarz, która przewodzi obecnie Radzie, zaprosiła polityków "do wspólnej rozmowy na temat sposobów rozwiązania kryzysowej sytuacji w państwie", aby podjąć próbę rozwiązania istniejącego kryzysu poprzez dialog.

Reklama

W Radzie Dialogu Społecznego stronę związkową reprezentują NSZZ "Solidarność", OPZZ i Forum Związków Zawodowych, a pracodawców - Business Centre Club, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego i Lewiatan.

Członkowie Rady Dialogu Społecznego z niepokojem śledzą wydarzenia w Sejmie i Senacie. Rosnące napięcie polityczne i prowadzenie obrad, których prawomocność jest kwestionowana, świadczą w ocenie związków zawodowych i organizacji pracodawców o kryzysie, który wymaga pilnego rozwiązania, przy pełnym zaangażowaniu i dobrej woli wszystkich stron - oceniła Bochniarz.

Wyraziła przekonanie, że "RDS może stanowić dogodne dla polityków forum rozmowy i debaty o najważniejszych wyzwaniach".