Magdalena Adamowicz opublikowała na swoim facebookowym profilu film, w którym odnosi się do niedzielnych wyborów w Gdańsku. - Gdańsk pokazał dzisiaj swoją wielkość, swoją niezależność, Gdańsk dziś dobrze wybrał - mówi na nim.

Reklama

Wdowa po Pawle Adamowiczu, nagrała wraz z córkami krótki filmik. "Dziękuję całemu sztabowi wyborczemu, który wspierał Aleksandrę Dulkiewicz, dziękuję także wolontariuszom, szczególnie ze stowarzyszenia Wszytko dla Gdańska. Kocham was, cieszę się, że kontynuujecie dzieło Pawła. Olu, dostałaś ogromny mandat zaufania. Wiem i wierzę, że sobie poradzisz" – powiedziała Adamowicz na nagraniu. "Kochane gdańszczanki i gdańszczanie - udało się! Dziś jeszcze możemy świętować, ale od jutra bierzemy się do pracy. Dla Gdańska, dla nas samych!" – dodała wdowa po Pawle Adamowiczu.

Pozyskane przez PAP w nocy nieoficjalne informacje wskazywały, że po zliczeniu głosów z 55 obwodowych komisji wyborczych Aleksandra Dulkiewicz uzyskała 82-procentowe poparcie w wyborach na prezydenta Gdańska.

Reklama

Podobne sondażowe wyniki zaprezentował w niedzielę wieczorem portal Trojmiasto.pl. Dziennikarze tego portalu prowadzili sondaż przed dużymi pięcioma obwodowymi komisjami. "Spośród 1091 zapytanych osób, 84 proc. zagłosowało na Aleksandrę Dulkiewicz, ponad 12 proc. na Grzegorza Brauna i 4 proc. na Marka Skibę" - podał portal.

Jeśli szczątkowe i sondażowe dane potwierdzą się, to 39-letnia prawniczka i samorządowiec - Aleksandra Dulkiewicz wygra wybory w pierwszej turze pokonując w wyścigu o prezydencki fotel 51-letniego reżysera filmów dokumentalnych Grzegorza Brauna oraz liczącego 46 lat działacza katolickiego i przedsiębiorcę budowlanego Marek Skiba.

Przedterminowe wybory na prezydenta Gdańska były wynikiem wygaśnięcia mandatu wieloletniego prezydenta tego miasta - Pawła Adamowicza, który zmarł 14 stycznia, po tym jak dzień wcześniej został zaatakowany nożem w czasie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.