Wcześniej informację w tej sprawie podał portal wp.pl. Według portalu taką decyzję miał rekomendować partyjny rzecznik dyscypliny. Również sam prezes PiS Jarosław Kaczyński miał sugerować jednoznaczne rozwiązanie sytuacji - czytamy. W lutym ub.r. Bonkowski decyzją Jarosława Kaczyńskiego został zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS. Powodem zawieszenia była publikacja przez senatora antysemickich treści.

Reklama

W czerwcu br. o Bonkowskim zrobiło się głośno po tym jak na Twitterze zestawił fotografie przedstawiające kanclerza III Rzeszy Adolfa Hitlera i przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Obaj byli w podobnych pozach - przemawiają, mają zaciśnięte pięści oraz podobny wyraz twarzy. Poniżej był podpis: "1939-2019 Gdańsk".

Natomiast w lipcu Bonkowski mówił w Senacie, że polityka w Gdańsku jest proniemiecka, a prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz kontynuuje w tej kwestii działania zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza. Przy tej okazji określił obecną prezydent Gdańska mianem "Frau Dulkiewicz".