Neumann pytany był w środę w Radiu Plus, czy Koalicja Obywatelska liczy na pomoc w kampanii wyborczej ze strony Donalda Tuska. Polityk odpowiedział, że każdy kto, chce i może powinien pomagać w tych wyborach.

Reklama

- Donald Tusk pomaga i wiele rzeczy dla nas zrobił i zrobi, bo jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Chyba dla wszystkich jest jasne i oczywiste, po której stronie ma serce Donald Tusk i dla kogo bije - podkreślił. Dopytywany, czy w tej kampanii Tusk jeszcze coś zrobi, by pomóc KO, Neumann odparł: myślę że tak.

Pytany, czy szef PO Grzegorz Schetyna prosił Tuska o wsparcie, czy z nim o tym rozmawiał Neumann powiedział: "Rozmawiamy z Donaldem Tuskiem bardzo często o sprawach Polski. Bardzo dobrze zna sytuację jaka jest w Polsce i wie też, że ta jego pomoc, takie mocne zaangażowanie w maju nam pomagało".

- My zawsze liczymy na siebie i pracujemy sami najbardziej aktywnie jak tylko możemy, bo to są wybory, które są blisko ludzi. Nasi kandydaci są na dziesiątkach tysięcy spotkań, na ulicach, na bazarach, na różnych imprezach - dodał szef klubu PO-KO.