Obecny rząd jest w mediach oblewany miodem - uważa prezydent Lech Kaczyński. I od razu dodaje, że media to olbrzymi problem dla polskiej demokracji. Dlaczego? Bo, zdaniem prezydenta, tworzą one rzeczywistość, której nie ma. "Przez media polska demokracja jest żartem" - powiedział prezydent Lech Kaczyński w programie "Tomasz Lis na żywo", w TVP2.
Zdaniem prezydenta, media w Polsce to czwarta władza, która nie informuje prawdziwie obywateli. Przykładem mają być ostatnie wybory parlamentarne - przegrane przez PiS.
"Rząd Jarosława Kaczyńskiego miał olbrzymi postęp w gospodarce, gwałtowny spadek bezrobocia, spadek przestępczości, wzrost inwestycji, olbrzymi wzrost wykorzystania środków unijnych" - mówi prezydent Kaczyński. A mimo tego, PiS przegrało wybory.
"W normalnych regułach demokratycznych rząd, który ma takie wyniki jak przed chwilą powiedziałem, przegrywa wybory. To jest całkowicie niemożliwe" - twierdzi Lech Kaczyński i dodaje, że to olbrzymi problem dla polskiej demokracji.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Powiązane