Każdemu błędy się zdarzają, ale pokazujemy konkrety - zaznaczył Budka. W 2015 r. import węgla ze Wschodu - niecałe 5 mln ton, a w 2018 r., to już blisko 13 mln ton - mówił w czwartek Budka w Polsat News.

Reklama

Budka: O dwóch takich, co ukradli księżyc...

Już się wystraszyłem, że zobaczę ten fragment filmu "O dwóch takich, co ukradli księżyc". Na razie to Jarosław Kaczyński ukradł Polakom marzenia o zielonej, ciepłej, bezpiecznej Polsce" - powiedział Budka.

Spot, do którego odnosił się wiceprzewodniczący PO, partia rządząca zamieściła w mediach społecznościowych w czwartek.

Reklama

Czy znacie państwo bajkę o przebiegłym wilku, który przebrał się za babcię i opowiadał dziwne historie, żeby oszukać Czerwonego Kapturka? Czy kogoś wam przypomina? Na przykład bajki Donalda Tuska, że energia i gaz w Polsce są drogie, bo PiS - mówi lektor na tym nagraniu. O wojnie i pandemii Tusk oczywiście zapomniał. A także o tym, że dzięki działaniom rządu ceny energii w Polsce są dziś jednymi z najniższych w Europie - podkreślono na nagraniu. Jak podsumowano - "uważajcie na wilka przebranego za babcię; nie dajcie się nabrać na jego bajki".

Spot skomentował premier Mateusz Morawiecki

Do spotu odniósł się premier Mateusz Morawiecki. Lista polskich bajkopisarzy jest pokaźna – Aleksander Fredro, Ignacy Krasicki, Stanisław Lem... Zdaje się, że do tego zacnego grona bardzo pragnie dołączyć Donald Tusk, bo ilość bajek, jakie produkuje, rośnie z dnia na dzień. Zobacz spot i podaj dalej! - napisał na Facebooku premier.

autor: Marcin Jabłoński