Schetyna był pytany w poniedziałek w RMF FM o start opozycji ze wspólnej listy w nadchodzących wyborach do Sejmu. Wierzę w zwycięstwo opozycji demokratycznej z PiS-em, wierzę, że wygramy te wybory i to jest pytanie o narzędzia, o instrumenty, co da nam większe możliwości - powiedział.

Reklama

Przykład Paktu Senackiego

Jedna lista to jest mit, to jest coś, co wierzymy, że to nam da zwycięstwo i to jest bardzo, bardzo prawdopodobne - ocenił polityk Platformy Obywatelskiej i przywołał przykład Paktu Senackiego, który przyniósł większość opozycji.

Schetyna pytany, czy lider PO Donald Tusk wierzy w mit jedności na opozycji, odpowiedział, że "każdy szef największej partii opozycyjnej, czyli Platformy Obywatelskiej, będzie wierzył w to, że jest w stanie poprowadzić opozycję demokratyczną do zwycięstwa". Wydaje mi się, że tak jest teraz i tak musi być - oświadczył.

Opozycja musi być podmiotowa, musi budować relacje na podstawie zaufania, żeby wygrać z PiS-em, my musimy być inni niż PiS, my musimy pokazać wizję Polski, którą będziemy realizować - podkreślił polityk Platformy.

Autor: Grzegorz Bruszewski