Chęć głosowania na Prawo i Sprawiedliwość zadeklarowało 39 proc. badanych, a więc tyle samo, ile w poprzednich badaniach portalu wPolityce.pl. - Na Koalicję Obywatelską chce głosować 28 proc. badanych - również bez zmian – ocenia portal.

Reklama

Zyskuje Lewica, na którą chce głosować 10 proc. badanych; wzrost o 1 punkt procentowy. Konfederacja może liczyć na 7 proc. poparcia, co oznacza spadek o 1 punkt procentowy. Traci również Polska 2050, na którą wskazało 7 proc. - o punkt mniej niż poprzednio - czytamy.

Na Polskie Stronnictwo Ludowe chce zagłosować 5 proc. badanych, czyli tyle samo, ile w poprzednim badaniu. Natomiast na Kukiz'15 - 2 proc., co stanowi wzrost o 1 pkt proc. "Porozumienie wciąż z zerowym poparciem" – podkreśla wPolityce.pl.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 14 do 17 kwietnia 2023 r., na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1036 osób.

Autor: Wojciech Kamiński