Dopytywany, czy obrona praw kobiet jest dla prawicy tematem niewygodnym, Janusz Kowalski odpowiedział: My bronimy praw kobiet. Dodał, że minister Zbigniew Ziobro przyjął najważniejszą ustawę jeżeli chodzi o przemoc. Chodzi o zwalczanie przemocy domowej. Lewica i PO nigdy nie miały czasu, żeby się tą sprawą zająć. Nikt więcej dla kobiet nie zrobił niż rządy Zjednoczonej Prawicy - tłumaczył poseł Kowalski.

Reklama

Tusk zapowiedział marsz "miliona serc"

Po wydarzeniach w Krakowie lider Platrformy Obywatelskiej Donald Tusk zapowiedział na jesień marsz "miliona serc". Do tych słów odniósł się Janusz Kowalski. Pierwszego października Donald Tusk wykorzystując tragedię kobiet, chce wyprowadzić Polaków pod hasłem zabijania dzieci. To jest coś, czego jako katolik nie jestem w stanie zrozumieć - powiedział polityk Suwerennej Polski.

Reklama

Jestem zwolennikiem obrony życia, obrony praw człowieka. Poczęty człowiek, który się nie narodził powinien być chroniony. Tak mówi też konstytucja uchwalona za czasów lewicy w 1997 roku. Ktoś kto zabija dziecko popełnia najcięższy grzech. A jedną z pierwszych obietnic Donalda Tuska było wprowadzenie aborcji na życzenie do 12 tygodnia ciąży. Nie ma na to zgody - stwierdził w radiu Janusz Kowalski.

Kowalski: Wielki szacunek dla policji

Janusz Kowalski podkreślił też, że opiera się na oficjalnych komunikatach policji, która - jak stwierdził - jest "brutalnie atakowana" przez Donalda Tuska. Wielki szacunek dla policji, że ratują życie i zdrowie. Opieram się na oficjalnych stanowiskach policji i Izby Lekarskiej, bo mam szacunek do tej sprawy, a nie jak Donald Tusk, który wychodzi, feruje wyroki, wykorzystuje tragedię kobiety, która miała zagrożenie życia, bo takie było zgłoszenie, po to, żeby walczyć o zabijanie dzieci - powiedział wiceminister z Suwerennej Polski.

"My bronimy kobiet, Tusk chce zabijać dzieci"

Ponownie pytany o sprawę pani Joanny poseł Janusz Kowalski odpowiedział: Uważam, że w takich sprawach zawsze trzeba postępować ostrożnie. Natomiast nie ma zgody na to - powiem wprost - żeby w taki szatański sposób Donald Tusk wyprowadzał Polaków.

My bronimy kobiet, Donald Tusk chce zabijać dzieci. Na to nie ma zgody - stwierdził.