Wcześniej o tej nominacji informował w Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller. Aktualny szef gabinetu (prezydenta) został posłem Prawa i Sprawiedliwości, dlatego jest wakat – wskazał. - Szefem gabinetu politycznego zostaje polityk, który był posłem Prawa i Sprawiedliwości, który pochodzi z obozu Zjednoczonej Prawicy, szeroko rozumianego – dodał Müller.

Reklama

Pytany o opinię Mastalerka, że lider PiS Jarosław Kaczyński powinien odejść na polityczną emeryturę, Müller odpowiedział, że się z nią nie zgadza. Zaznaczył, że "obóz Zjednoczonej Prawicy jest obozem Zjednoczonej Prawicy", dzięki temu, że lider PiS ma "umiejętność spajania elementów składowych".

Rzecznik rządu odniósł się też do uwagi, że zmiana w Kancelarii Prezydenta planowana jest na godz. 11.00 we wtorek, na godzinę przed zapowiedzianym w Pałacu Prezydenckim spotkaniem Andrzeja Dudy z reprezentantami PiS, w ramach konsultacji z komitetami wyborczymi. Dziennikarz pytał, czy w delegacji PiS nie ma Jarosława Kaczyńskiego, by ten nie spotkał z Mastalerkiem.

Nie. Ja wiem, że personalne teorie spiskowe są modne w mediach. Idzie szef klubu parlamentarnego i idzie aktualny premier – dodał.

Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot w wyborach parlamentarnych zdobył mandat poselski.

Marcin Mastalerek (ur. w 1984 r.) ukończył w 2008 r. studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Szczecińskim. W wyborach samorządowych w 2010 r. został wybrany do sejmiku łódzkiego, objął funkcję przewodniczącego klubu radnych PiS.

W wyborach parlamentarnych w 2011 r. został wybrany na posła z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu sieradzkim. W 2014 został rzecznikiem prasowym PiS. Nie startował w wyborach do Sejmu i Senatu w 2015 r., ale współtworzył kampanię wyborczą.

Reklama

W 2016 r. został dyrektorem wykonawczym ds. komunikacji w Polskim Koncernie Naftowym Orlen S.A. Po zakończeniu pracy w spółce rozpoczął prowadzenie własnej firmy zajmującej się komunikacją i marketingiem.

W listopadzie 2018 r. wybrany na stanowisko wiceprezesa zarządu Ekstraklasy S.A. – spółki zarządzającej rozgrywkami piłkarskimi w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Mastalerek od września 2020 r. jest doradcą społecznym prezydenta.

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl