To prawda. Sobolewski wziął na siebie odpowiedzialność za kondycję partyjnych struktur - powiedział rozmówca portalowi Gazeta.pl.

Reforma struktur partii miała wzmocnić PiS, a wyszło odwrotnie. Sobolewski wziął odpowiedzialność za tę reformę - dodał.

Reklama

Kim jest Krzysztof Sobolewski?

Krzysztof Sobolewski to polski polityk, administratywista i samorządowiec. Urodził się 20 września 1978 roku w Radymnie. Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, na którym w 2002 roku uzyskał magisterium z administracji.

Reklama

W 2003 roku wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Po studiach pracował w przemyskim biurze poselskim Marka Kuchcińskiego. W latach 2005–2007 był doradcą wicewojewody podkarpackiego Dariusza Iwaneczki, pracując w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Podjął później pracę w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.

W kadencji 2014–2018 był radnym warszawskiej dzielnicy Śródmieście. W strukturach partyjnych w styczniu 2018 zastąpił Joachima Brudzińskiego (który został ministrem spraw wewnętrznych) na stanowisku przewodniczącego Komitetu Wykonawczego PiS. W wyborach parlamentarnych w 2019 uzyskał mandat posła na Sejm IX kadencji z okręgu nr 23 (Rzeszów), otrzymując 38 912 głosów. W lipcu 2021 objął nowo utworzoną funkcję sekretarza generalnego PiS.