Ministerstwo Sprawiedliwości ujawniło, że zespół śledczy ds. Funduszu Sprawiedliwości będzie złożony z prokuratorów, którzy będą sprawdzać zawiadomienia i postępowania, które trafiły do Prokuratury Krajowej w ostatnich latach ws. Funduszu Sprawiedliwości.

Reklama

Zespół sprawdzi także prawidłowość zarządzania Funduszem Sprawiedliwości i wydawania z niego środków.

To już pewne. Powstał zespół śledczy ws. Funduszu Sprawiedliwości

"Zespół śledczy będzie badał czy Fundusz Sprawiedliwości był zarządzany prawidłowo i czy środki w jego ramach były wydawane zgodnie z prawem i z założeniami" - podano w komunikacie Ministerstwa Sprawiedliwości.

W oświadczeniu zaznaczono, że jednym z głównych zadań będzie analiza zawiadomień, które dotyczą Funduszu Sprawiedliwości i trafiły do poszczególnych prokuratur w kraju w ostatnim czasie.

Zakup Pegasusa. Powołano specjalny zespół

W komunikacie wyjaśniono, że mowa o wszystkich zawiadomieniach - nie tylko od instytucji państwowych, ale także od osób fizycznych.

"Zespół śledczy sprawdzi m.in. postępowanie przygotowawcze dotyczące fundacji Ex Bono. Obejmuje ono zawiadomienie Najwyższej Izby Kontroli i zostało skierowane do Prokuratury Rejonowej w Opolu"- dodano. Następnie Ministerstwo Sprawiedliwości oświadczyło, że ważnym elementem działań zespołu będzie kwestia zakupu systemu Pegausus, który został sfinansowany z pieniędzy Funduszu Sprawiedliwości.