Kluzik-Rostkowska: Ukraina musi wygrać wojnę

W porannej audycji Radia ZET padło pytanie o to, w jaki sposób można powstrzymać niebezpieczne zapędy rosyjskiego prezydenta Władimira Putina.

Musimy robić wszystko, by Ukraina wygrała wojnę. Jak my chcemy walczyć za pomocą pokojowych, demokratycznych instrumentów z kimś, kto jest zbrodniarzem? - powiedziała posłanka Koalicji Obywatelskiej Joanna Kluzik-Rostkowska.

Posłanka podzieliła się ze słuchaczami swoimi obawami.

Reklama

Wszyscy się boimy. [...] Jako członkini sejmowej komisji obrony uczestniczyłam w kilku poważnych spotkaniach, na których były rozważane scenariusze, co takiego się wydarzy, jeżeli Donald Trump wygra wybory prezydenckie w Stanach - mówiła w Radiu ZET posłanka KO.

Reklama

Putin powie "sprawdzam"?

Właśnie potencjalna zmiana lokatora w Białym Domu może być istotnym momentem w międzynarodowej rozgrywce rosyjskiego dyktatora.

Musimy zrobić wszystko, żeby Europa umiała się bronić lepiej niż do tej pory. W końcu musimy sobie zdać sprawę z tego, że pierwszy krytyczny moment będzie po wyborach w USA. Wtedy Putin będzie chciał sprawdzić, czy NATO działa - stwierdziła Kluzik-Rostkowska.