Jak już wcześniej informowaliśmy, dziś Sejm wznowił obrady. Trzydniowe posiedzenie potrwa do piątku 8 marca. Na sali sejmowej znów zrobiło się gorąco, gdy na mównicę wszedł poseł Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak, zgłaszając wniosek formalny.

Reklama

- Oświadczam, że klub parlamentarny PiS wystąpi z wnioskiem z wotum nieufności wobec ministra spraw wewnętrznych i administracjii wtedy... - przerwał Błaszczak, słysząc krzyki "do dymisji!", jakie rozległy się na sali. - …I wtedy Donald Tusk będzie musiał obronić Kierwińskiego, czy będzie próbował obronić Kierwińskiego, bo dziś nie ma Donalda Tuska na tej sali, gdzie jest Donald Tusk? - pytał Błaszczak.

Marszałek Sejmu, Szymon Hołownia przerwał posłowi PiS mówiąc, że czas na jego wypowiedź już minął. Rozpoczęto głosowanie nad wnioskiem o odrzucenie projektu uchwały w całości.

Reklama

"Zwarło się!"

- Wracamy do głosowania. Jak powiedziałem wcześniej, w pierwszej kolejności poddam pod głosowanie wniosek o odrzucenie projektu uchwały w całości, a w przypadku odrzucenia tego wniosku, głosować będziemy nad całością projektu uchwały. Przystępujemy do głosowania. Kto z pań i panów posłów jest za przyjęciem wniosku o odrzucenie projektu uchwały w całości, zechce podnieść rękę i nacisnąć przycisk. Kto jest przeciw? - zapytał Hołownia.

Z sali rozległy się okrzyki: "Nie działa! Zwarło się!"

Hołownia: Mieliście już Hermesa, Pegazusa, może Zeus was dopadł

- Nie działa? Już idzie informatyk, zaraz zobaczymy, dlaczego nie działa. Coś się tam często zwiera w tych waszych rzędach, bo jakoś po tej stronie awarii nie widzę, a tu zwarcie za zwarciem, coś elektryka wam szwankuje. Może Zeus jakiś, macie rację. Mieliście już Hermesa, Pegasusa, może Zeus was dopadł. Mogło tak być - mówił Hołownia do polityków Prawa i Sprawiedliwości.

- Odzwarło się już, działa? Czyli jest jaki czytnik, może to czytnika awaria... Działa? W porządku - skwitował marszałek Sejmu, po czym obecni na sali przeszli do głosowania.