W Radiu ZET padło pytanie, kiedy politycy zajmą się sprawą aborcji.

Schetyna uważa że projekty o aborcji nie upadną. Zależy, czy trafią do komisji i pytanie czy komisja wypracuje z nich jeden projekt - ocenił. Jestem zwolennikiem liberalizacji prawa aborcyjnego. Chcę uchwalenia takiego prawa, które by obowiązywało przez 30, czy 40 lat - zapewniał w Radiu ZET.

Reklama

Schetyna o sędziach dublerach: Kalendarz jest nieubłagalny

W Radiu ZET, Schetyna został także zapytany o decyzję Sejmu, który przyjął uchwałę o TK, w której jest zawarty pewien apel. "Czy dotyczy on ustąpienia sędziów dublerów?" Tak. Jeśli nie ustąpią kalendarz też jest nieubłagany, kończą się kadencje - ocenił. Nic mi nie wiadomo o żadnych siłowych rozwiązaniach w TK - zaznaczył.

Hołownia? "Bardzo sprawny w trzymaniu kierownicy tego autobusu"

Polityk o marszałku Sejmu Szymonie Hołowni, powiedział, że “jest bardzo dobrym marszałkiem, który w sposób bardzo ciekawy prowadzi obrady, jest mocno interaktywny. Pytanie, jak długo wystarczy mu na to cierpliwości. Jest bardzo sprawny w trzymaniu kierownicy tego autobusu. Uznaję i akceptuję jego sposób prowadzenia obrad. Jest po prostu dobry i skuteczny" - podsumował Grzegorz Schetyna w Radiu ZET.