"Stanowczo odcinamy się od niestosownych wpisów J. Protasiewicza. Nie ma naszej zgody na działania niezgodne ze standardami etycznymi, jakie stawiamy naszym przedstawicielom w życiu publicznym. W tej sprawie zostaną podjęte odpowiednie kroki" - napisało w niedzielę wieczorem na platformie X Polskie Stronnictwo Ludowe.

Reklama

W poniedziałek rano w mediach społecznościowych pojawiła się odpowiedź Protasiewicza na wpis PSL.

Seria kontrowersyjnych wpisów

Reklama

O serię kontrowersyjnych wpisów wicewojewody dolnośląskiego Jacka Protasiewicza na portalu X, pytany był gość Porannej rozmowy w RMF FM poseł Trzeciej Drogi, Ireneusz Raś. - Ubolewam nad tym, znam Jacka. Myślę, że ostatni czas jego osobisty nie jest najłatwiejszy. Tylko tym mogę tłumaczyć to zachowanie - mówił Raś. - Nie jestem osobą, która chce kogoś deptać - dodał. Nie chciał też jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy Protasiewicz powinien stracić stanowisko. - Ktoś będzie taką decyzję podejmował - czy zostanie, czy wyleci - stwierdził wymijająco.

Jacek Protasiewicz jest wicewojewodą dolnośląskim od stycznia tego roku - przypomina tvn24.pl. W ostatnich wyborach samorządowych polityk, który startował z list Trzeciej Drogi, nie dostał się do sejmiku. Jeśli jednak Izabela Bodnar zwycięży w drugiej turze wyborów na prezydenta Wrocławia, wówczas wicewojewoda przejmie po niej mandat poselski. Uprawnia go do tego wynik jaki osiągnął w ostatnich wyborach parlamentarnych 15 października 2023 roku.

W niedzielę wieczorem w mediach społecznościowych zaczęły się pojawiać jego niewybredne wpisy pod adresem przeciwników politycznych. Nieprzyzwoite treści kierował m.in do działacza PiS Oskara Szafarowicza. W odpowiedzi Szafarowicz napisał o "perwersyjnych i ohydnych żartach".

Niektóre z tych wpisów wicewojewoda dolnośląski już usunął.