W Warszawie odbyła się konferencja prasowa KKW Trzecia Droga z udziałem Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Reklama

Nie jesteśmy tchórzami, którzy chcą z Europy uciekać, bo im się nie podoba. Nie jesteśmy tymi, którzy mówią, że w Europie wszystko działa wspaniale, najlepiej i tak jak trzeba - mówił Hołownia.

Jesteśmy pragmatyczni, a więc mówimy "nie" rozwiązaniom, które idą w poprzek oczekiwaniom krajów takich jak Polska, naszej wrażliwości, naszemu sposobowi funkcjonowania w tym miejscu świata, w którym jesteśmy. Ale nie odwracamy się plecami do Europy, tylko przeciwnie. Chcemy w niej być, chcemy ją współtworzyć, chcemy ją budować, chcemy ją rozwijać - dodał.

Hołownia zaznaczył, że priorytetami kandydatów na eurodeputowanych TD są "bezpieczeństwo i rozwój gospodarczy Polski". To są dwie rzeczy, które jesteśmy dzisiaj Polakom winni - podkreślił Hołownia.

Podczas konferencji Szymon Hołownia poruszył też temat zmian czasu w Europie, które są zależne od dyrektyw Parlamentu Europejskiego. Jak stwierdził, Europa powinna zostać przy czasie letnim.

To drobna rzecz, ale jednak i dla gospodarki, i transportu, i dla wielu różnych dziedzin ważna - powiedział.

Liderzy Trzeciej Drogi w wystąpieniu prasowych zwrócili też uwagę m.in. na:

  • Obronę granic UE,
  • Polski atom, który ma być źródłem czystej energii,
  • Zmiany z Zielonym Ładzie,
  • System opieki zdrowotnej na podobnym poziomie w całej UE,
  • Cyfryzację UE.

Przypomnijmy, tegoroczne eurowybory 2024 odbędą się w różnych państwach UE 6-9 czerwca. Polacy w niedzielę 9 czerwca będą wybierać 53 posłów do Parlamentu Europejskiego.