"Wybory do Parlamentu Europejskiego potwierdzają słuszność strategii prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wspieranej przez budującego merytoryczny model aktywnej opozycji prawicowej w Sejmie przewodniczącego klubu parlamentarnego PiS Mariusza Błaszczaka" - napisał Janusz Kowalski w mediach społecznościowych.

Reklama

"Dwa najważniejsze wnioski"

"Kandydat PiS ma bowiem wielką szansę na zwycięstwo w wyborach prezydenckich, a PiS znowu jest na ścieżce do uzyskania wyniku gwarantującego samodzielną większość parlamentarną. I to są 2 najważniejsze wnioski" - dodał Janusz Kowalski.

Janusz Kowalski odniósł się też do słów byłego premira Mateusza Morawieckiego, który po ogłoszeniu sondażowych wyborów mówił o ewentualnej koalicji z Konfederacją. "Proponowanie Konfederacji jakiejkolwiek koalicji to dziś nierealistyczna mrzonka i taktyczny błąd. Należy się bowiem spodziewać, że Konfederacja strategicznie zaostrzy kurs wobec PiS w perspektywie 2025 roku" - uważa Kowalski.

"Kluczem jest…"

Kowalski dodał, że obecnie "kluczem jest celny wybór kandydata PiS na Prezydenta RP oraz większe otwarcie się na grupy pokrzywdzone transformacją energetyczną". "Doskonałym punktem wyjścia jest obywatelski projekt ustawy Stop podwyżkom" (...) Zapowiada się gorące lato i jesień w polskiej polityce" - dodał poseł Suwerennej Polski.