Dariusz Matecki zrzekł się immunitetu w związku z incydentem z kampanii wyborczej i próby rzekomego zaklejania plakatu innego kandydata przez sztab Mateckiego.

Matecki zrzekł się immunitetu

W Pyrzycach ktoś zerwał jego plakat wyborczy, a sztab postanowił go ponownie zawiesić. Wtedy pewna kobieta poczuła się urażona, twierdząc, że zaklejają plakat innego kandydata. Policja została wezwana na miejsce, a szczegóły zdarzenia spisano. Matecki złożył wniosek o uchylenie mu immunitetu.

Reklama

Kim jest Dariusz Matecki?

Urodzony 6 lutego 1989 roku, to polski polityk i samorządowiec. Obecnie pełni funkcję posła na Sejm w X kadencji. Matecki ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dodatkowo, zdobył dyplom MBA na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania tego samego uniwersytetu. Przed objęciem mandatu poselskiego pełnił funkcję radnego w Szczecinie. W wyborach samorządowych w 2018 roku uzyskał mandat radnego miasta. Mimo nieudanej próby zdobycia mandatu poselskiego w wyborach w 2019 roku, w 2023 roku z powodzeniem wystartował, reprezentując partię Suwerenna Polska jako część listy PiS w okręgu szczecińskim. Matecki otrzymał 14 974 głosy, co zapewniło mu miejsce w Sejmie.

Kontrowersje z udziałem posła

Matecki był zaangażowany w różne kontrowersje. Ostatnia dotyczyła incydentu na dachu Sejmu. W nocy poseł wszedł na dach budynków należących do Sejmu, a potem opublikował zdjęcie z widokiem na Warszawę. Marszałek Szymon Hołownia zapowiedział ukaranie posła za to działanie.