Mateusz Morawiecki przewodniczącym EKR
Decyzja o wyborze zapadła w Brukseli na posiedzeniu , w skład której wchodzą m.in. PiS i partia Meloni, Bracia Włosi. Były premier Polski został wybrany na to stanowisko. Polski polityk zastąpił na stanowisku szefową włoskiego rządu, która piastowała je od 2020 r. Mateusz Morawiecki w nowej roli ma się udać na zaprzysiężenie Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych, które zaplanowane zostało na poniedziałek 20 stycznia.
Czym jest EKR?
to . Należą do niej także m.in. czeska Obywatelska Partia Demokratyczna (ODS) i Szwedzcy Demokraci. Partią partnerską EKR jest amerykańska Partia Republikańska.
Dziennikarka i redaktorka ze specjalizacją w tematyce kobiecej, społecznej i lifestylowej
Absolwentka filologii polskiej oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Doświadczona dziennikarka, reporterka, redaktorka, wydawca i PR-owiec. Jej obszarem zainteresowań są sprawy kobiet - zarówno te ważne, jak i te prozaiczne. Autorka licznych newsów, artykułów, reportaży i wywiadów. Od początku kariery zawodowej związana z mediami internetowymi. Specjalizuje się w zarządzaniu zawartością serwisów internetowych, SEO i marketingu treści. Publikowała w Wp.pl, Magazyn.wp.pl, Kobieta.wp.pl, Polki.pl, Viva.pl. Była redaktorka prowadząca serwisów internetowych So-magazyn.pl oraz So-design.pl.