Rzecznik PiS Adam Bielan powiedział, że na dziś sztab Jarosława Kaczyńskiego zaprosił sztabowców Komorowskiego na spotkanie w sprawie debaty "jeden na jeden" obu kandydatów.

Reklama

"Jestem do dyspozycji w dowolnym miejscu, dowolnym czasie. Umówiliśmy się z panią Joanną Kluzik-Rostkowską, że będziemy się spokojnie zdzwaniali i umówimy się na rozmowę. Na pewno do takiej spokojnej rozmowy dojdzie" - odpowiedział Nowak. Dodał jednocześnie, że jego ostatnie zaproszenie ws. debaty "jeden na jeden"- jeszcze przed pierwszą turą wyborów - zostało odrzucone przez sztab Kaczyńskiego.

Nowak stwierdził też, że jest zdziwiony, iż Bielan poinformował o spotkaniu media, jeszcze przed telefonem do sztabu Komorowskiego. "Panu Bielanowi życzę trochę spokoju" - mówił szef sztabu Komorowskiego.

Pytany, kiedy dojdzie do spotkania prezesa PSL Waldemara Pawlaka z Komorowskim, Nowak powiedział: "Przyda się chwila odpoczynku i mniej ekscytacji".

"Myślę że do takich politycznych rozmów dojdzie w najbliższych dniach, ale dajmy sobie tak po ludzku dwa, trzy dni na odsapnięcie po pierwszej turze, nie załatwiajmy wszystkiego w ciągu 2-3 najbliższych dni" - powiedział szef sztabu kandydata PO.